Pinsy metalowe – niewielkie, ale prestiżowe odznaczenia

Pinsy metalowe – niewielkie, ale prestiżowe odznaczenia

Metalowe przypinki zdobyły dużą popularność w XX wieku i można powiedzieć, że cieszą się nią aż do dziś. Niegdyś przedstawiały one głównie nazwy ulubionych zespołów czy hasła ideowe, jednak obecnie rola przypinek jest znacznie większa. W jakich przypadkach możemy je przyznawać i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Niewielki rozmiar, głośny przekaz

Pinsy zdobyły popularność między innymi dlatego, że choć same w sobie mają niewielki rozmiar, to jednak przekaz, z jakim idą w świat, jest bardzo głośny. Jeszcze jakiś czas temu nosiliśmy je głównie po to, aby zademonstrować światu nasze idee, preferencje przy przywiązania. Dziś natomiast bardzo często sięgamy po nie, aby pokazać przynależność do pewnej grupy społecznej czy zawodowej. Pinsy stały się symbolem członków:

  • klubów sportowych,
  • klubów samochodowych i motocyklowych,
  • stowarzyszeń i organizacji non-profit,
  • organizacji wolontariackich,
  • pracowników korporacji.

Coraz częściej przyznawane są bowiem osobom, które wstępują w struktury konkretnej instytucji bądź stowarzyszenia. Mogą je również otrzymać sympatycy bądź współpracownicy, w zależności od przyjętej polityki. Dlaczego pinsy cieszą się tak dużym zainteresowaniem różnych grup społecznych? Przede wszystkim dlatego, że można je założyć w niemal każdej sytuacji – wystarczy przypiąć pinsy do swetra, klapy marynarki bądź koszuli. Zgodnie z przyjętym regulaminem, noszenie przypinek może być obligatoryjne, lecz w rzeczywistości członkowie danej grupy nie traktują tego jak przykry obowiązek, a wręcz przeciwnie – są dumni z tego, że mogą przypiąć do piersi tak honorowe odznaczenie.

Dlaczego warto wybrać przypinki metalowe?

Przypinki dostępne są powszechnie w sklepach stacjonarnych oraz internetowych, jednak jeśli zależy nam na ich spersonalizowaniu oraz najwyższej jakości, warto zdecydować się na pinsy od producenta, wykonywane na specjalne zamówienie. Dzięki temu możemy dobrać indywidualnie ich kształt, wielkość czy formę. Producent pinsów wykonuje je według dostarczonego przez klienta projektu, ten natomiast może przygotować go we własnym zakresie bądź skorzystać z wiedzy i doświadczenia grafika, w zależności od potrzeb i możliwości. Przypinki wykonane na zamówienie charakteryzuje bardzo wysoka jakość wykonania, która spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Ponadto, dbałość o detale sprawia, że każdy element staje się bardzo dobrze widoczny nawet z dalszych odległości.

Producent pinsów firma MCC Medale

Jak nosić pinsy?

W tradycyjnej formie pinsy nosi się przypięte do klapy marynarki czy do koszuli, mniej więcej na wysokości piersi. Niemniej jednak obecnie odchodzi się już od tej formy – przypinki możemy wpinać w dowolne miejsce. Niektórzy noszą je jako ozdobę torby czy plecaka, inni przypinają do kurtek motocyklowych. Regulamin organizacji, zakładu pracy lub stowarzyszenia może przewidywać, w jakich sytuacjach oraz w jaki sposób należy nosić pinsy. Jeśli jednak nie znajdują się w nim podobne zapisy, to, jak będziemy prezentować światu przypinki, zależy wyłącznie od nasPodobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *