Jak zrobić dobry lukier czekoladowy

Jak zrobić dobry lukier czekoladowy

Sekret dobrego lukru czekoladowego leży w jego składnikach. Masło i kakao w proszku powinny być połączone w średniej wielkości misce do miksowania. Można również dodać ekstrakt waniliowy i sól. Następnie dodajemy cukier puder i dobrze ubijamy aż do uzyskania puszystej masy. Używając ręcznego miksera elektrycznego, ubijać aż do uzyskania gęstej i błyszczącej masy. Dodaj więcej mleka lub cukru pudru, jeśli chcesz uzyskać sztywniejszą konsystencję.

Masło powinno mieć temperaturę pokojową, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Jeśli użyjesz zimnego masła, nie będzie się ubijać tak gładko. Aby sprawdzić miękkość masła, wciśnij w nie palec. Masło powinno być miękkie, ale nadal trzymać swój kształt. Następnie ubijaj składniki na lukier, aż będzie on blady, kremowy i gładki. Jeśli masz resztki lukru, przechowuj go w szczelnym pojemniku.

Ciemna czekolada jest niezbędna dla dobrego lukru czekoladowego. Użyj wysokiej jakości ciemnej czekolady. Powinna być gładka i nie gorąca, i zawsze powinieneś pozwolić jej lekko ostygnąć przed połączeniem jej z masłem. Ubijaj masę, aż będzie gładka, ale nie przesadzaj z ilością. Następnie dodaj kilka kropli ekstraktu waniliowego. Jeśli lukier jeszcze nie zastygł, zostaw go w lodówce na kilka minut.

Możesz również użyć roztopionej czekolady i kakao w proszku. Pamiętaj tylko, aby wymieszać je razem i użyć gumowej szpatułki, aby usunąć wszelkie pęcherzyki powietrza. Następnie przykryj masę folią i pozwól jej ostygnąć do temperatury pokojowej. Możesz również ubić lukier przed użyciem i sprawdzić, czy jest wystarczająco gęsty, czy nie, dodając więcej gorącej wody. Dzięki temu Twój czekoladowy lukier będzie miękki i puszysty.

Domowy lukier czekoladowy to najlepszy sposób na zwieńczenie tortu. Jest łatwy, smakuje świetnie i jest o wiele lepszy niż jakakolwiek kupiona w sklepie odmiana. Twoi goście będą zdumieni, gdy zobaczą, że zrobiłaś go sama! Prawdopodobnie przypną Twój przepis na później i będą pytać Cię jak to zrobiłaś. Aby uzyskać więcej wspaniałych czekoladowych przepisów, sprawdź Bunny’s Warm Oven. To internetowa kolekcja przepisów dla wszystkich miłośników czekolady.

Jeśli nie używasz miksera kuchennego do zrobienia czekoladowego buttercreamu, możesz go przechowywać w lodówce lub zamrażarce do pięciu dni. Jeśli nie chcesz go użyć od razu, schowaj go do lodówki. Upewnij się tylko, że trzymasz go z dala od powietrza, bo inaczej skończysz z lepkim bałaganem. Po tym czasie rozmrażaj i spulchniaj do pożądanej przez Ciebie konsystencji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *