Jak zrobić schody na patio

Jak zrobić schody na patio

Aby zbudować schody na patio, możesz użyć różnych materiałów. Najpierw należy określić całkowitą wysokość schodów. Podziel tę kwotę przez wysokość pionu. Większość pionów ma od sześciu do ośmiu cali, czyli od 15,2 do 20,3 centymetrów. Aby stworzyć schody o równej wysokości, będziesz musiał zbudować 5 stopni. Upewnij się, że używasz drewna impregnowanego ciśnieniowo lub odpornego na gnicie.

Ułóż podłużnice. Będziesz potrzebował osiem desek pionowych 1×8 cali, które są przycięte do tej samej długości co podłużnice. Następnie przybij deski pionowe do dolnych końców podłużnic. Pozwoli to utrzymać podłużnice z dala od ziemi i stworzyć równe fundamenty. Do podparcia schodów potrzebne będą również dwa stopnie 1×6 cali. Wytnij je do tej samej długości co zewnętrzne podłużnice i przybij je do górnej i dolnej części podłużnicy.

Możesz zbudować schody tarasowe, tworząc klatkę schodową. Najpierw należy położyć murowaną podstawę. Betonowa podstawa pomoże schodom zachować stabilność. Dla mniejszych kroków, możesz użyć stopki z listew. W przypadku większych kroków, użyj betonowej podkładki. Aby stworzyć schody, możesz również użyć kostki brukowej. Pamiętaj jednak, aby pamiętać o bezpieczeństwie. Jeśli chcesz zbudować schody na patio, upewnij się, że używasz odpowiednich materiałów.

Następnie zmierz stopnie. Kroki powinny mieć siedem i pół cala wysokości i jedenaście cali szerokości. Zmierz wzrost swojego ganku i wysokość pionów. Należy również wziąć pod uwagę szerokość biegu. Bieg o szerokości 11 cali wymaga pięciu stopni z 7-calowym pionem. Gdy znasz już wymiary każdego stopnia, możesz przyciąć piony do wymaganych wymiarów. Piła ręczna lub wyrzynarka będą w tym przypadku bardziej dokładne.

Do skonstruowania schodów potrzebne będą dwa 2×6 o tej samej szerokości co podłużnice. Używając kwadratu stolarskiego, zaznacz na drewnie wzór w kształcie schodów. Użyj piły tarczowej, aby przyciąć podłużnice. Po zakończeniu cięcia, możesz przymocować podłużnice do pokładu za pomocą dwucalowych śrub. Jeśli chcesz zbudować wielopoziomowe schody, możesz umieścić je pomiędzy dwoma deskami pokładowymi.

Drewniane schody nie są najłatwiejszym projektem dla początkującego, ale możliwe jest zbudowanie ich samodzielnie. Przy starannym planowaniu, można łatwo zbudować schody ganek z precut stringers ze sklepu sprzętowego. Być może trzeba będzie wyrównać ziemię lub obniżyć jej poziom, aby zrobić miejsce na schody. Jeśli planujesz zainstalować balustradę, upewnij się, że teren wokół schodów jest odpowiednio wyrównany.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *