Jak zrobić nawilżającą maseczkę do twarzy

Jak zrobić nawilżającą maseczkę do twarzy

Jeśli chcesz mieć nawilżającą maseczkę do twarzy, możesz użyć dowolnego rodzaju miodu. Miód ma wiele korzyści dla skóry, w tym nawilżanie i równoważenie. Jest łatwy do wykonania ze składników, które masz w swojej kuchni. Możesz również użyć bibuły, aby odsłonić miejsce, w którym musisz zastosować maskę, co może być twoim czołem i nosem. Możesz pozostawić maskę na 15 do 20 minut i zmyć ją po tym czasie.

Innym łatwym do wykonania maską jest maska z awokado. Najpierw zetrzyj banana, aby uzyskać gładką pastę. Następnie dodaj oliwę z oliwek i jogurt. Dobrze wymieszaj i nałóż na twarz. Pozostaw ją na 15-20 minut, a następnie spłucz letnią wodą. Można następnie zastosować krem nawilżający, aby uszczelnić w wilgoci. Ta maska to doskonały sposób na uzyskanie zdrowego blasku od wewnątrz.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów, użyj maski w ciągu godziny po jej przygotowaniu. Składniki mogą szybko zepsuć się, jeśli są wystawione na działanie powietrza lub światła. Ponadto, maska może harbor bakterie, jeśli siedzi przez długi czas. Te bakterie mogą powodować trądzik. Należy pamiętać, że nigdy nie należy ponownie używać maski domowej roboty. Należy również zachować go w lodówce, jeśli ma być pozostawiony.

Inne proste domowe maski twarzy jest pasta z awokado. Po prostu mash up awokado i wymieszać go z 2 łyżki jogurtu i miodu. Nałóż mieszaninę na twarz i pozwól jej wyschnąć przez 15 minut. Pozostaw ją na co najmniej 15 minut i spłucz po wyschnięciu. Po tym czasie nałóż warstwę kremu nawilżającego i obserwuj, jak działa cuda dla Twojej skóry! Zauważysz różnicę natychmiast.

Istnieje wiele różnych rodzajów masek do twarzy dostępnych, ale większość z tych dobrych jest dość drogie. Więc jeśli szukasz oszczędności, zrób swoją własną domową maskę do twarzy. Możesz zrobić świetną maskę ze składników, które masz wokół domu i przechowywać ją w lodówce. I nie zapomnij trzymać go w lodówce, aby nigdy nie zabrakło Ci maski!

Innym prostym przepisem na domową maskę do twarzy jest zmieszanie awokado i proszku z granatu. Miód, awokado i jeżyny są doskonałymi składnikami do wykorzystania, ponieważ mogą pomóc w utrzymaniu nawilżenia skóry. Można nawet dodać sok z cytryny do niego, jeśli chcesz. Korzystanie z dyni to kolejny świetny wybór. Może pomóc zapobiec zmarszczkom i utrzymać jędrność. Jest to również dobre dla skóry trądzikowej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *