Jak zrobić medal z plasteliny

Jak zrobić medal z plasteliny

Każde dziecko zasługuje na medal, ale jak zrobić medal z plasteliny? Po pierwsze, będziesz potrzebował trochę plasteliny. Możesz kupić plastelinę lub zrobić ją samemu. Jednak formy z plasteliny nie są tak łatwe do usunięcia jak formy gipsowe. Aby zapobiec stopieniu się form, posmaruj je olejem mydlanym lub szelakiem alkoholowym. Upewnij się też, że używasz odpowiedniego narzędzia do formowania plasteliny.

Dla złotego medalu możesz użyć tej samej techniki. Możesz użyć plastikowej pokrywki. Następnie możesz spryskać ją złotą, srebrną lub brązową farbą brokatową. Dodaj trochę wstążki, aby go wykończyć. Możesz użyć swojej plastikowej pokrywy jako podstawy dla medalu. Gdy plastik wyschnie, przyklej złoty medal do podstawy. Dzięki temu medal będzie łatwy do przenoszenia i transportu. Możesz również umieścić plastikową pokrywkę na talerzu.

Plastelina jest najlepsza, gdy jest podgrzana do około 50 stopni Celsjusza. Przy pierwszym otwarciu pojawi się lekko kalafoniowy zapach, ale zniknie on po uformowaniu plasteliny. Uczniowie informowali, że plastelina dobrze trzymała kształt w temperaturze pokojowej i w 25 st. C. W temperaturze 30 st. C na powierzchni tworzyła się błyszcząca warstwa. Rzeźby bez ramki zaczęły się uginać i puchnąć. Do dalszych prac możesz nadal używać plasteliny, która została zasolona, ale pamiętaj, aby ją najpierw podgrzać i dobrze wymieszać.

Plastelina jest uniwersalnym materiałem do rzeźbienia. Chociaż możesz jej używać do tworzenia medali i innych przedmiotów, najlepiej jest najpierw poćwiczyć, zanim spróbujesz tego projektu. Możesz również użyć plasteliny, aby zrobić model znanej osobistości. Modele te mają duży popyt i często są sprzedawane za duże sumy. Możesz również użyć go do wykonania rzeźb i popiersi. Medal będzie bardziej znaczący, jeśli zostanie wykonany przez członka rodziny.

Przy tworzeniu rzeźby upewnij się, że masz wszystkie niezbędne narzędzia i materiały. Będziesz potrzebował różnych form i specjalnych plastikowych desek. Będziesz też potrzebował drutu żelaznego lub aluminiowego do zbudowania ramy rzeźby. Rama jest kluczowa, ponieważ duże rzeźby mogą osiadać, jeśli nie ma wewnętrznego wsparcia. Efekt końcowy będzie wart wysiłku! Ciesz się! I nie zapomnij, aby rodzina i przyjaciele byli zadowoleni!

Jeśli nie jesteś profesjonalnym rzeźbiarzem, możesz kupić zestaw plasteliny. Jest to dobra alternatywa dla gliny, która może spowodować uszkodzenie Twojego arcydzieła. Nie wyschnie, a także jest łatwiejsza do manipulowania niż glina. Plastelina może być również świetną alternatywą dla tradycyjnej gliny. Możesz nawet zrobić miniaturowe posągi, i inne miniaturowe kawałki gipsu. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na brązowy medal, plastelina jest świetnym materiałem do wypróbowania.

Po zakupie materiałów możesz rozpocząć proces rzeźbienia. Będziesz potrzebował ciepłej wody w wannie i wazeliny lub oleju silnikowego. Gdy plastelina jest już ciepła, wytnij ją w kształty i szczegóły. Oczy i usta są łatwe do stworzenia przy użyciu pokrywek od długopisów. Możesz również zmieszać ze sobą kilka kolorów plasteliny, aby stworzyć wiry. Kiedy skończysz, nałóż klej pva, aby uszczelnić plastelinę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *