Jak zrobić ładne zdjęcie na Instagram

Jak zrobić ładne zdjęcie na Instagram

Jeśli masz problem z wykonaniem dobrego zdjęcia na Instagram, nie martw się. Mamy kilka wskazówek, które mogą ci pomóc. Spróbuj poeksperymentować z kątami. Jeśli możesz, ustaw aparat pod kątem do góry nogami, aby nadać swojemu postowi element pierwszego planu. Następnie użyj kolorów uzupełniających, aby zwiększyć szansę, że ludzie zatrzymają przewijanie i spojrzą na twoje zdjęcie. Kiedy już masz odpowiednie kąty, spróbuj sprawić, by wyglądał bardziej interesująco.

Jeśli chcesz, aby twoje zdjęcie przyciągnęło uwagę swoich zwolenników, użyj niektórych funkcji w swoim aparacie, aby stworzyć unikalną kompozycję. Upewnij się, że Twoje zdjęcie odzwierciedla Twoją osobowość i to, czym się zajmujesz. Na przykład, jeśli jesteś turystą z Seattle, zrób zdjęcie Space Needle. Następnie użyj funkcji ostrości swojego aparatu, aby stworzyć ten efekt. Po zrobieniu zdjęcia lekko poruszaj aparatem, aby stracił on ostrość na obiektach znajdujących się w tle. Kolejną ważną cechą jest odpowiednie oświetlenie. Dobre oświetlenie może zrobić lub złamać zdjęcie, więc użyj go na swoją korzyść.

Innym sposobem na poprawienie kompozycji jest użycie reguły tercji. Ta reguła jest pomocna, ponieważ ułatwia Ci rozbicie zdjęć na trzy części i umożliwia eksperymentowanie z różnymi kompozycjami. Możesz również wybrać niszę i celować w nią swoimi zdjęciami z Instagrama. Włączając zasadę tercji do swoich zdjęć na Instagramie, możesz stworzyć unikalny styl Instagrama. Istnieje kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać podczas robienia zdjęć, a pomogą Ci one w przyszłości zrobić lepsze.

Inna ważna wskazówka dotycząca robienia ładnych zdjęć na Instagramie polega na tym, aby pamiętać o rozmiarze obrazu. Na przykład, jeśli używasz kwadratowego zdjęcia, wymiary twojego obrazu są ograniczone do 1080 na 1920 pikseli. Stąd upewnij się, że twój obiekt znajduje się w centrum kadru. Jeśli zdjęcie jest zbyt duże, spróbuj je uszczypnąć. Następnie możesz opublikować je w story.

Podczas robienia zdjęcia na Instagram, nie zapomnij użyć wbudowanych filtrów. Pamiętaj, aby przed użyciem filtra zapisać oryginalne zdjęcie w rolce aparatu. Po edycji wybierz filtr i ułóż je w sposób, który nada zdjęciu niepowtarzalny wygląd. Ponadto zawsze zapisuj zdjęcie do rolki aparatu, a następnie stylizuj je tak, aby pasowało do siatki. To nada mu spójny wygląd na Twoim profilu na Instagramie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *