Jak zrobić bibułkowy kotylion krok po kroku

Jak zrobić bibułkowy kotylion krok po kroku

Istnieje wiele sposobów na udekorowanie bibułkowego kotylionu, a jednym z nich jest zrobienie własnych bibułkowych fanów. Ten projekt rzemieślniczy jest prosty, niedrogi i może być wykonany przez każdego, bez względu na poziom umiejętności. Istnieje wiele różnych rodzajów bibuły, więc możesz wybrać te, które najlepiej pasują do Twojego stylu i tematu. Gdy masz już swoje materiały, możesz zacząć.

Po pierwsze, potrzebujesz bibuły. Ten papier jest zwykle biały, co ułatwia pracę z nim. Po tym, jak masz kawałek bibuły, wyciąć kształt, który chcesz. Możesz zrobić spiczasty kwiat lub taki z zaokrąglonymi płatkami. Zaokrąglony kwiat będzie mniej dramatyczny, podczas gdy spiczasty będzie wyglądał bardziej naturalnie. Po wycięciu swoich kształtów, możesz odwrócić je do góry nogami, aby ukończyć kwiat.

Po wykonaniu kwiatów i papierowych kwiatów, możesz przejść do następnego kroku: sprawienia, że tancerze cotillionu będą nosić wyszukane kostiumy. W zależności od Twojego gustu i stylu, dekoracje mogą być tak wyszukane, jak tylko chcesz. Kotylion to eleganckie wydarzenie, a doskonałym sposobem na rozpoczęcie jest jego wykonanie. I nie ma potrzeby wydawać dużo pieniędzy, aby uczestniczyć w Cotillion. To rzemiosło jest niedrogie i łatwe do wykonania!

Kotylion został po raz pierwszy wprowadzony do Anglii w 1766 roku. To było popularne wydarzenie w angielskim high society, a wiele podręczników nauczania zostały napisane, aby uczynić go dostępnym dla mas. Wiersz Tam o’ Shanter autorstwa Roberta Burnsa wspomina o kotylionie. Niezależnie od metody, jest to piękna kreacja, którą będziesz się cieszyć przez lata. Przy odrobinie kreatywności, będziesz zaskoczony tym, jak łatwo może być.

Kotyliony z bibuły to świetny sposób na stworzenie eleganckich aranżacji na specjalne okazje. Bibułowe kotyliony są często używane na ślubach i innych formalnych imprezach. Mogą być ozdobione na wiele sposobów, a Ty możesz stworzyć unikalny projekt pasujący do Twojego przyjęcia. Niektórzy ludzie robią je jako dekoracje na formalne wydarzenie lub aby dać jako prezenty dla przyjaciół. Te papierowe dekoracje zrobią wrażenie na Twoich gościach i dodadzą piękny akcent do Twojego wydarzenia.

Kotylion to bal, w którym cztery pary tańczą w formacjach. Pary tworzą kształt kwadratu. Mężczyźni stoją po lewej stronie swoich partnerek. Druga para stoi na prawo od pierwszej. Czwarta para znajduje się po przeciwnej stronie. W ten sposób mogą tańczyć w kole. Jeśli para nie tańczy, nie stoi obok siebie.

Pierwszą zmianą kotylionu jest Grand Rond, który może być skrócony, jeśli jest zbyt długi lub zbyt krótki. Zmiany są generalnie wprowadzane w dowolnej kolejności, choć wielu pisarzy zachęca do zachowania określonego porządku. Zarówno Bruckfield jak i Saltator podają opisy wszystkich możliwych zmian i zalecają 10 powtórzeń głównej figury każdego tańca. Podczas gdy większość źródeł nie komentuje tej standardowej konwencji, French Cotillion opublikowany w Londynie w 1770 roku mówi, że kotyliony składają się z wielu figur, a o kolejności decyduje fantazja.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *