Jak przygotować glebę dla paproci

Jak przygotować glebę dla paproci

Przed posadzeniem paproci należy przygotować odpowiednią mieszankę do uprawy. Możesz użyć przekompostowanej trawy lub kupić ziemię. Idealna mieszanka zawiera równe części humusu i gleby. Jeśli chcesz, możesz również dodać nawóz. Paprocie preferują glebę lekko kwaśną, ale tolerują inne rodzaje gleby, o ile mają one odpowiedni bilans pH. Idealna jest gleba o pH pomiędzy 4,0 a 7,5. Gleby na bazie wapienia są również odpowiednie.

Ferny potrzebują pewnej ilości wilgoci. Jeśli sadzisz jedną w doniczce, będziesz chciał ją podlać, gdy włożysz palec do gleby. Może to być różne dla różnych gatunków. Poziom wilgoci, jakiego potrzebujesz, zależy od rodzaju uprawianej paproci. W przypadku rośliny, która preferuje bardziej wilgotną glebę, należy ją podlać, gdy górny cal gleby wyschnie. Nie należy zapominać o podlewaniu paproci raz na tydzień lub częściej. Będzie bardzo nieszczęśliwy, jeśli jest spragniony.

Nawożenie gametofitów jest kluczowe dla zachęcenia ich do dojrzewania. Nawożenie ich będzie również zachęcać plemniki do aktywności. Upewnij się, aby dać im odpowiednią przestrzeń. Ogólnie rzecz biorąc, dwa cale między roślinami jest wystarczające. W zależności od gatunku, można je przesadzić do dwucalowych kwadratowych pojemników. Alternatywnie, paprocie mogą być rozmnażane przez podział. Jeśli nie masz miejsca na cały ogród, możesz uprawiać kilka paproci w dwucalowych kwadratowych pojemnikach.

Po przygotowaniu gleby, następnym krokiem jest posadzenie paproci. Paproć powinna być posadzona w cieniu. Wskazane jest, aby ziemia w doniczce była wilgotna i lekko przesuszona. Mieszanka doniczkowa powinna być dobrze zdrenowana, aby zapobiec przemoczeniu korzeni i nadmiarowi wody. Zaleca się odczekać, aż paprocie dobrze się ukorzenią, zanim zacznie się je karmić. Można jednak podać im łyżkę stołową mielonego kamienia wapiennego na galon, jeśli potrzebują gleby alkalicznej.

Jako ogólna zasada, paprocie preferują wilgotną glebę z ruchomą wodą. Niektóre gatunki mogą tolerować bagnistą glebę, ale nadmierne podlewanie może powodować gnicie korzeni i inne problemy grzybowe. Oprócz wilgotnej gleby, paprocie wymagają również cienia i dużej ilości substancji organicznych. Paprocie najlepiej rosną w glebach dna lasu, ponieważ rozkładające się liście drzew w lesie dostarczają im mnóstwo składników odżywczych i wilgoci.

Najczęstszym problemem z paprociami są ślimaki. Ślimaki są notoryczne w niszczeniu paproci i innych roślin. Aby zapobiec ich uszkodzeniu paproci, można kupić przynęty odporne na ślimaki i stosować naczynia z alkoholem denaturowanym zatopione w glebie. Ślimaki będą również zbierać się pod przewróconymi skorupami grejpfrutów i innymi pojemnikami z denaturatem.

Pierwszym krokiem w tworzeniu gleby dla twoich paproci jest przygotowanie dla nich pojemnika. Aby przygotować glebę, usuń korzenie z doniczek. Następnie przygotuj pojemnik dla paproci poprzez wykopanie otworu o szerokości dwa razy większej niż pojemnik. Otwór powinien mieć mniej więcej taką samą głębokość jak sam pojemnik. Następnie użyj wideł, aby rozbić zagęszczenie gleby i błyszczącą warstwę gliny, która tworzy się na powierzchni. Ułatwi to korzeniom jej penetrację.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *